Instalace infrazářičů

Nejvýznamnější výhodou infrazářičů je možnost vytápět vnitřní i venkovní prostory v době, kdy tam skutečně jste a teplo potřebujete, což vám může přinést až 60% finanční úsporu na energiích oproti klasickým zdrojům vytápění. Další významnou úsporu energie lze docílit rozdělením topného systému na menší oblasti s odlišnou provozní teplotou, což tradiční topné systémy neumožňují.

Infrazářiče optimalizují lom krátkovlnných infračervených paprsků pomocí parabolických reflektorů, které mají zcela zásadní vliv na výkon infrazářičů. Více než 60 % tepla je tvořeno reflektorem, zbývajících 40 % samotnou infratrubicí. To je způsobeno tím, že tepelné vyzařování se chová podle optických zákonů pro odraz a lom světelných paprsků. Infrazářiče nabízí celou řadu reflexních parabol vyrobených z leštěného ultra-čistého hliníku, které optimalizují výkon infračervených paprsků užitím různých zakřivení v závislosti na účelu použití. Čím větší parabola, tím větší výkon infrazářiče.

Infratopení poskytuje maximální pohodlí

Důležité je pokrytí vyhřívané oblasti rovnoměrnou stěnovou instalací, a to v úhlopříčném směru. Nedoporučuje se rovnoběžný způsob instalace na strop, protože teplo v tomto případě ohřívá pouze horní část těla, což může být pro uživatele nevyhovující.

Možné způsoby montáže

rohova_instalace
Rohová instalace
stenova_instalace
Stěnová instalace
stridava_stenova_instalace
Střídavá stěnová ins.
stropni_instalace
Stropní instalace

Pokyny pro správnou instalaci

Všechny infrazářiče Varma Tec a Helios Titan jsou vyrobeny z oceli nebo tlakově litého hliníku a opatřeny termoplastickým nátěrem pro venkovní použití. Většina infrazářičů z naší nabídky disponuje stupněm krytí IPX5 (ochrana proti tryskající vodě) a může být používána ve vlhkém prostředí.

Pro získání maximálního komfortu je velmi důležitý výběr vhodného typu infrazářiče a jeho správné instalace. Každý infrazářič má specifikovanou topnou kapacitu (výkon), vhodné místo použití, velikost topné plochy a doporučenou instalační výšku. Vytápěné plochy uváděné výrobcem se mohou měnit v závislosti na výšce instalace a klimatických podmínkách. Součinností několika infrazářičů lze vykázat významně vyšší výsledky, proto se doporučuje při instalaci infrazářičů postupovat stejně jako u světelné instalace, kdy se upřednostňuje instalace několika menších zdrojů světel místo jednoho silného zdroje.

Instalace stojanových zářičů

Stojanové infrazaříče z naší nabídky zahrnují mobilní typy se stabilními podlahovými nebo stavitelnými přenosnými stojany s elektrickou zástrčkou, které umožňují umístění infrazářičů na požadované místo bez nutnosti úprav elektroinstalace. Dle typu mohou být použity na různých místech v závislosti na požadavcích a vzhledem k jejich modernímu designu a voděodolnosti je lze používat jak v interiéru, tak exteriéru.

Stěnová instalace

Jedná se o nejčastější způsob instalace umožňující umístění infrazářiče nejpříznivějším způsobem vzhledem ke svému okolí. Pro tento druh instalace mají všechny modely zahrnuty v příslušenství nastavitelné stěnové držáky, elektrický kabel se zástrčkou nebo samotný elektrický kabel pro zapojení do elektrické instalace.

Výhody infrazářičů - instalace

Doplňkové příslušenství

Pro jednotlivé typy infrazářičů lze zvolit doplňková příslušenství, jako jsou regulátory výkonu s různými charakteristikami nebo detektory pohybu pro automatický start.

Dlouhodobá životnost infratrubic InfraCalor

Všechny typy infrazářičů jsou vybaveny speciálními infratrubicemi InfraCalor navržených dle specifických požadavků výrobce. Infratrubice pro voděodolné infrazářiče s krytím IPX5 pro použití ve venkovním prostředí jsou patentovány a jejich životnost se pohybuje mezi 6 - 7 tis. provozními hodinami v závislosti na podmínkách jejich použití.

Pro infrazářiče se sklem - Varma ECOWRN/7, ECOWRT/7 a ECOWRG/7 je životnost infratrubic přibližně 3 tis. provozních hodin v závislosti na podmínkách použití. Tyto infrazářiče se nedoporučuje používat v malých, nevětratelných nebo špatně větraných prostorech z důvodu nedostatečného odvětrávání tělesa infrazářiče.

Ochranná mřížka

Součástí některých infrazářičů je nerezová ochranná mřížka proti vnějším mechanickým vlivům, kterou je dobré použít v případě, kdy je infrazářič instalován níže, než 2 metry nad zemí. Své uplatnění najde v prostorech jako jsou např. sportoviště, výstavní plochy nebo výrobní haly, kde by mohlo dojít k mechanickému nárazu do infratrubice. Bezpečnostní mřížky jsou vyrobeny z kvalitní leštěné oceli a lze je dodatečně jednoduchým způsobem instalovat pod čelní krycí rám infrazářiče.

ZOBRAZIT INFRAZÁŘIČE

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení